×
Sportys na facebooku
Sportys na instagramu
Sportys na youtube

Naše sporty

Zjisti, které sporty si na táboře vyzkoušíš

Parkour

Parkour je pohybová disciplína, při které se parkourista (traceur) snaží o překonání překážek co nejefektivnější cestou. Klasický parkour obsahuje různé prvky jako jsou vaulty (přeskoky), precision jumps (skoky na přesnost) nebo wall climb (výlezy na překážku). Traceur se snaží všechny prvky provést co nejefektivněji a s využitím své kinetické energie, aby šetřil svou sílu a hlavně své tělo a klouby. K tomu je zapotřebí umět správný landig (dopad) a parkour roll (parakotoul). Cílem parkouru je pak propojení a navázání těchto prvků do tzv. flow. Parkour je umění pohybu, a proto do něj spoustu traceurů přidává prvky akrobacie. Takový pohybový mix potom nazýváme freeruning. Freerun je o celkové volnosti pohybu, o kreativitě a o flow.

Na Sportysu se budeme zabývat základy parkouru. Naučíš se základní precisy a vaulty. Naučíme se správně dopadat a využívat kinetickou energii. Nakonec všechny naučené techniky spojíme do flow.

Breakdance

Breakdance je akrobatický street dancový tanec. Tanečníci se nazývají b-boys a tanečnice si říkají b-girls. V tomto tanci je obsaženo pět základních prvků. Prvním je toprock, který se vyznačuje klasickým tancem ve stoje. Dalším prvkem je drop, který označuje přechod z toprocku do tzv. footworku. Footwork je tanec "na všech čtyřech", kdy tanečník tancuje na zemi pomocí rukou a nohou. Předposledním breakdancovým prvkem je freez, který jak název napovídá, je zastavení v určité poloze, například ve stojce. Posledním prvkem jsou tzv. power moves, kdy tanečník předvádí tzv. točivé prvky, například točení na hlavě.

Na Sportysu se naučíš základní toprocky, dropy a footworky. Dále tě naučíme několik freezu, které sice budou náročnější na naučení, ale věřím, že je společně pokoříme. Pokud vše zvládneš, tak můžeme přejít k poslednímu levelu, který představují power moves.

Dále na Sportysu secvičíme krátké vystoupení, které ti natočíme na památku.

Sebeobrana

Jak název napovídá, jedná se o základy bojového umění, kdy se naučíš bránit sám sebe.

Na Sportysu tě naučíme základní bojové postoje, údery a kopy. Také tě naučíme základní obranné techniky, které využiješ, když tě například někdo chytí za ruce.

Týmové hry

Z této sekce si zahrajeme klasické týmové sporty, které není třeba nijak zvlášť představovat. Rozlišujeme je dle místa, kde je hrajeme.

V tělocvičně

Uvnitř naší sokolovny hrajeme převážně florbalpřehazovanou. Dále budeme hrát
Fotbal
Vybíjená
Disgolf

Venku

V areálu je umístěný ping pongový stůl a workoutové hřiště. V případě hezkého počasí budeme chodit hrát ven zejména:
Ping pong
Disgolf
Fotbal

Nejbližší turnusy