×
Sportys na facebooku
Sportys na instagramu
Sportys na youtube

Horolezecký speciál

Co všechno Tě na táboře čeká?

  • Typ tábora: horolezecký
  • Věk účastníků: 8 - 15 let
  • Lokalita: Tj Sokol Zlíchov, horolezecká stěna SmíchOFF, Praha 5
  • Termín: pondělí - pátek
  • Čas: 8 - 16 hodin

Na horolezeckém táboře se naučíš správné techniky lezení. Zkušení instruktoři Tě vemou 4x v týdnu na horolezeckou stěnu, kde Tě budou jistit a učit správné techniky. Také budeme lézt na malé stěně bez jištění – boulderu. Ten spočívá v technickém lezení na krátké vzdálenosti, pouze nad matracemi.

Sportys je určený pro všechny děti, které mají rády pohyb a chtějí se naučit něco nového. Pokud je ti méně než 8 let, a i přesto by ses chtěl tábora zůčastnit, napiš nám a individuálně se domluvíme.

Program

Dopolední program probíhá v horolezeckém centru SmíchOFF, kde se učíme lézt na boulderu nebo na stěně s jištěním.

Po lezení se přesuneme do sokolovny na oběd. Po obědě následuje společný program – týmové hry, oddechové aktivity nebo různé sportovní výzvy.Táborový den

Ráno se sejdeme v 8 hodin před sokolovnou, odkud společně pojedeme do lezeckého centra (2 zastávky autobusem – nutno mít s sebou jízdenku MHD). Od 8:30 do 12:30 lezeme na boulderu nebo na stěně. Poté se vracíme do sokolovny na oběd.

Po obědě, od 13:30 hodin, hrajeme týmové hry nebo oddechové aktivity.

Táborový den končí v 15:30, poté odcházíme domů.

8:00 sraz

8:30 rozcvička, první blok

10:00 přestávka, svačina

10:30 druhý blok

12:30 přestávka, oběd

13:30 třetí blok

15:30 protažení, postupný odchod

Rozvrh příměstského tábora

Dopolední program Odpolední program
Po Seznámení a lezení Týmové hry
Út Lezení Týmové hry a oddechovky
St Lezení Týmové hry a oddechovky
Čt Výlet (oběd s sebou)
Lezení Oblíbený program
*Výlet se může konat i jiný den, v závislosti na počasí.

Přihlas se na tábor


Název tábora Datum Hlavní vedoucí Oddílový vedoucí Cena

*V případě trvalého bydliště účastníka na Praze 5 nebo na Praze 6 je možné čerpat příspěvek na tábor ve výši až 1 000 Kč. Více infrormací na aktivnimesto.cz

Výlet

V závislosti na počasí se ke konci týdne vydáme na jednodenní výlet do přírody. Ze Zlíchova společně pojedeme na nádraží Smíchov. Odtud pojedeme autobusem do Mníšku pod Brdy. Z Mníšku půjdeme po turistické trase přes pohoří Brdy. Navštívíme vrchol Babka (505 m.n.m.) a dojdeme až do Řevnic, kde nasedneme do vlaku a pojedeme zpět na Smíchovské nádraží. Po cestě budeme hrát různé hry, plnit zábavné výzvy a naučíme se orientovat podle mapy.

S sebou: pohodlnou, prošláplou obuv, pohodlné oblečení, svačinu, oběd, dostatek pití.

V ceně tábora

Stravování

V táborovém areálu na Zlíchově se nachází jídelna, kam 4x půjdeme na teplý oběd (na výlet si přines oběd vlastní). Jídlo bude vařeno ve sportovním stylu. To znamená, že oběd bude lehce stravitelný, chutný a hlavně zdravý. Dále je během tábora zajištěný pitný režim voda nebo šťáva. Svačinu si s sebou přines podle své chuti.

Co s sebou

Pokud máš své horolezecké vybavení, vem si své lezečky a sedák. Pokud ne, vše Ti rádi zapůjčíme. Kromě vybavení si přines pohodlné oblečení (triko, tepláky nebo kraťasy). Na odpoledne si přines pohodlnou sálovou a venkovní obuv. Přines si i malou svačinu a své pití, nebo alespoň lahvičku.

Lokalita

Lezecká část tábora se koná v lezeckém centru SmíchOFF. Ta má k dispozici moderní umělou stěnu a boulder. Podívejte se na vnitřní prostory na tomto odkazu.

Odpolední část se koná v Sokolovně Zlíchov. Po dobu tábora bude vyhrazená jen pro nás. Budeme mít k dispozici vnitřní prostory - tělocvičnu a šatny, ale také venkovní plácek, kde budeme při pěkném počasí.

Sokolovna je nově zrekonstruovaná a disponuje veškerým vybavením, které při trénincích a týmových hrách využijeme.Jak se k nám dostat:

MHD: ze zastávky "Zlíchov" projdete tunýlkem nahoru do kopce. Sokolovna je hned na rohu ulice.
Vlakem: ze zastávky Praha-Žvahov. Pohodlný spoj z Řep, Stodůlek, Jinonic
Autem: parkování je možné na chodníku vedle sokolovny.

Nejbližší turnusy