×
Sportys na facebooku
Sportys na instagramu
Sportys na youtube

Sportovní příměstský tábor

Tábor Klasik - sportování a celotáborová hra

  • Typ tábora: sportovní
  • Věk účastníků: 6 - 12 let
  • Lokalita: Tj Sokol Zlíchov, Praha 5
  • Termín: pondělí - pátek
  • Čas: 8 - 16 hodin

Na Sportysu Klasik se věnujeme sportovním aktivitám a celotáborové hře. Na každém táboře trénujeme parkour, míčové hry, jdeme na výlet a započítáváme celotáborovou hru, kam se řadí opičí dráhy, obratnostní výzvy, hry a soutěže. Na každém turnuse je pokažé jiný bonusový sport. Tomu je věnováno jedno dopoledne.

Program

Táborovými aktivitami děti provedou zkušení lektoři, kteří mají se sportovním tréninkem letité zkušenosti.

Každý den tábora je rozdělen do čtyř bloků, v průběhu kterých probíhá sportovní program. Sportovní program na táborech se skládá z tréninků parkouru, hraní míčových her, výletu, celotáborové hry a jednoho bonusového sportu. Ten je na každém turnuse jiný:

Klasik I. plavání Klasik II. sebeobrana Klasik III. tenis

Tomuto sportu navíc je vždy věnováno celé jedno dopoledne. Děti si tak na každém táboře vyzkouší něco nového, ale pokud je sport nechytne, zbytek týdne se budou věnovat jiným činnostem. Hlavním účelem je, aby si děti vyzkoušely více sportů a našly si ten, který je bude nejvíce bavit.

Plavání probíhá v nedalekém bazénu na Barrandově, sebeobrana a tenis přímo v areálu sokolovny. Táborový program probíhá uvnitř tělocvičny. Při pěkném počasí jsme také venku.Táborový den

Na Sportysu se scházíme v 8:00. Po rozcvičce pokračujeme sportovními aktivitami, které jsou na denním programu. Nejprve lektor vysvětlí dané prvky, poté si je děti postupně sami zkouší.

Ve 12 hodin následuje oběd. Po obědě mají děti polední klid, po kterém následují deskové a stolní hry. Odpoledne pokračujeme opět sportovním programem.

Táborový den končí v 15:30 a děti postupně odcházejí domů.

8:00 sraz

8:30 rozcvička, první blok

10:00 přestávka, svačina

10:30 druhý blok

11:30 přestávka, oběd

12:30 třetí blok

14:00 přestávka, svačina

14:30 čtvrtý blok

15:30 protažení, postupný odchod

Přihlas se na tábor


Název tábora Datum Hlavní vedoucí Oddílový vedoucí Cena

*V případě trvalého bydliště účastníka na Praze 5 nebo na Praze 6 je možné čerpat příspěvek na tábor ve výši 800 Kč. Více infrormací na aktivnimesto.cz

Výlet

V závislosti na počasí se ke konci týdne vydáme na jednodenní výlet do přírody. Ze Zlíchova společně pojedeme na nádraží Smíchov. Odtud pojedeme autobusem do Mníšku pod Brdy. Z Mníšku půjdeme po turistické trase přes pohoří Brdy. Navštívíme vrchol Babka (505 m.n.m.) a dojdeme až do Řevnic, kde nasedneme do vlaku a pojedeme zpět na Smíchovské nádraží. Po cestě budeme hrát různé hry, plnit zábavné výzvy a naučíme se orientovat podle mapy.

S sebou: pohodlnou, prošláplou obuv, pohodlné oblečení, svačinu, oběd, dostatek pití.

V ceně tábora

Stravování

Na příměstský tábor nám obědy zajišťují kvalitní cateringové společnosti. Oběd je tak vždy čerstvý a chutný. Během tábora je zajištěný pitný režim – voda a ovocná šťáva. Svačinu si děti nosí dle své chuti.

Co s sebou

Lokalita

Tábor se koná v Sokolovně Zlíchov, která je po dobu konání tábora vyhrazená jen pro nás. Máme k dispozici vnitřní prostory tělocvičny a také venkovní plácek.

Sokolovna je nově zrekonstruovaná a disponuje veškerým vybavením, které na táboře využijeme.Jak se k nám dostat:

MHD: ze zastávky "Zlíchov" projdete tunýlkem nahoru do kopce. Sokolovna je hned na rohu ulice.
Vlakem: ze zastávky Praha-Žvahov. Pohodlný spoj z Řep, Stodůlek, Jinonic
Autem: parkování je možné na chodníku vedle sokolovny.

Nejbližší turnusy