×
Sportys na facebooku
Sportys na instagramu
Sportys na youtube

Parkour příměstský tábor

Pakour - pohyb, který děti baví!
  • Typ tábora: parkourový
  • Věk účastníků: 7 - 13 let
  • Lokality: TJ Sokol Libuš, Praha 4
    Tj Sokol Zlíchov, Praha 5
    TJ Sokol Břevnov, Praha 6

  • Termín: pondělí - pátek
  • Čas: 8 - 16 hodin

Bezpečné tréninky

Dětem vysvětlujeme zásady bezpečného trénování - důležitost rozcvičky, postupného tréninku, obezřetnosti a pokory. Zajistíme bezpečný úvod do parkouru i pro nováčky.

Se zkušenými lektory

Naši lektoři mají letité zkušenosti jak se samotnými tréninky, tak i výukou dětí. Jsme nadšenci do sportu a děláme co nás baví. Naše postoje a zkušenosti předáváme rádi dál.

Zábavnou formou

Parkour je sám o sobě velmi zábavná pohybová aktivita. Kromě samotných tréninků, kde vysvětlujeme techniky, jsou pro děti připravené soutěže rychlosti a kreativity.


Zůstaňme v kontaktu


Jak trénujeme

Na parkourovém táboře trénujeme každý den. Děti se naučí základní přeskoky, precisy, zlepší obratnost a určitě posílí celé tělo. Se zkušenými instruktory si vyzkouší i základy akrobacie.

Trénujeme hlavně venku na vlastních parkourových překážkách. Máme bedny různých velikostí, žíněnky pro měkké dopady a spoustu překážek typu "precise", které můžeme poskládat za sebe a vytvořit tak "opičí dráhu", na které navazujeme jednotlivé triky do tzv. flow. V případě špatného počasí máme k dispozici tělocvičnu, která je taktéž vybavená bednami a žíněnkami.

Jeden den tábora je věnovaný výletu na parkourové hřiště. Děti se tak mohou bezpečně seznámit s místem, kam mohou chodit trénovat i mimo tábor s kamarády.

Pro koho je tábor určený

Parkourový tábor je určený jak pro začátečníky, tak i pro pokročilejší děti, které mají zkušenost např. z tábora z minulého roku. Důležitá je chuť dětí se zlepšovat. S trenérem se bezpečně naučí základní parkourové techniky, případně vylepší techniku zvládnutých triků. Hlavně si děti zlepší fyzickou kondici a obratnost. Na Sportysu jsou děti neustále v pohybu.

Sportys je určený pro všechny děti, které mají rády pohyb a chtějí se naučit něco nového. Pokud chcete přihlásit účastníka mladšího 7 let, napište nám a individuálně se domluvíme na možnosti účasti.Táborový den

Ráno účastníci přicházejí mezi 8:00 a 9:00. Začínáme rozcvičkou, do které zařazujeme týmové hry. Po rozcvičce začínáme trénovat. Nejprve trenér vysvětlí techniky a poté skáčeme. Jednotlivé prvky jsou vždy nacvičovány bezpečně s lektorem a uzpůsobeny zdatnosti účastníků.

Ve 12:30 hodin jdeme na oběd, po kterém je krátká přestávka. Po obědě následuje hraní oddechových her a volné skákání. Děti mohou buď nabrat síly na odpolední trénink, trénovat již zvládnuté prvky, anebo se zeptat lektorů na pomoc s konkrétním trikem. Součástí některých turnusů je i celotáborová hra (viz. Turnusy)

Táborový den končí v 16 hodin. Rodiče si mohou pro děti chodit od až do 16:30 hodin, případně po domluvě déle.

9:00 sraz, rozcvička, první blok

10:00 přestávka, svačina

10:20 druhý blok

11:20 přestávka, třetí blok

12:30 přestávka, oběd

13:00 pauza, oddechové hry, volné skákání

14:00 čtvrtý blok

15:45 protažení, úklid, postupný odchod

Turnusy


22.7. - 26.7.2024

TJ Sokol Zlíchov

Pro začátečníky i pokročilé s celotáborovou hrou.

plně obsazeno

29.7. - 2.8.2024

TJ Sokol Zlíchov

Pro začátečníky i pokročilé s celotáborovou hrou.

poslední 2 místa

5.8. - 9.8.2024

TJ Sokol Zlíchov

Pokročilí - těžší a delší skoky, salta a akrobacie

zbývá 1 místo

5.8. - 9.8.2024

TJ Sokol Zlíchov

Začátečníci - základy parkouru

zbývá 1 místo

12.8. - 16.8.2024

TJ Sokol Zlíchov

Začátečníci s celotáborovou hrou

poslední 3 místa

26.8. - 30.8.2024

TJ Sokol Zlíchov

Pro začátečníky i pokročilé s celotáborovou hrou.

zbývá 8 míst

Místo Datum Popis Volná místa Cena
TJ Sokol Zlíchov 22.7. - 26.7.2024    Pro začátečníky i pokročilé s celotáborovou hrou.   plně obsazeno 3590 ,-   Přihlásit se
TJ Sokol Zlíchov 29.7. - 2.8.2024    Pro začátečníky i pokročilé s celotáborovou hrou.   poslední 2 místa 3590 ,-   Přihlásit se
TJ Sokol Zlíchov 5.8. - 9.8.2024    Pokročilí - těžší a delší skoky, salta a akrobacie   zbývá 1 místo 3590 ,-   Přihlásit se
TJ Sokol Zlíchov 5.8. - 9.8.2024    Začátečníci - základy parkouru   zbývá 1 místo 3590 ,-   Přihlásit se
TJ Sokol Zlíchov 12.8. - 16.8.2024    Začátečníci s celotáborovou hrou   poslední 3 místa 3590 ,-   Přihlásit se
TJ Sokol Zlíchov 26.8. - 30.8.2024    Pro začátečníky i pokročilé s celotáborovou hrou.   zbývá 8 míst 3590 ,-   Přihlásit se

*V případě trvalého bydliště účastníka na Praze 5 nebo na Praze 6 je možné čerpat příspěvek na tábor ve výši 800 Kč. Více infrormací na aktivnimesto.cz

Nenašli jste vhodný termín na tábor? Přihlaste se k odběru nově vypsaných turnusů a buďte tak první, kdo se o nových táborech a turnusech dozví.

Výlet

Na táboře jezdíme na celodenní výlet na parkourové hřiště v Praze – na venkovním parkourovém hřišti si děti vyzkouší nově naučené techniky v realistickém prostředí parkourových překážek. Hřiště disponuje betonovými překážkami, měkčenou tartanovou podlahou pro dopady a mnoha hrazdovými překážkami. Na výlet je potřeba vzít si vlastní oběd, protože jsme celý den mimo sokolovnu.

S sebou: pohodlnou, prošláplou obuv, pohodlné oblečení, svačinu, oběd, dostatek pití.

V ceně tábora

Stravování

Na příměstský tábor nám obědy zajišťují kvalitní cateringové společnosti. Oběd je tak vždy čerstvý a chutný. Během tábora je zajištěný pitný režim – voda a ovocná šťáva. Svačinu si děti nosí dle své chuti.

Co s sebou

Lokality

Tj Sokol Libuš, Praha 4


Tj Sokol Zlíchov, Praha 5


Tj Sokol Břevnov, Praha 6


Nejbližší turnusy