×
Sportys na facebooku
Sportys na instagramu
Sportys na youtube

Parkour příměstský tábor

Pakour - pohyb, který děti baví!
  • Typ tábora: parkourový
  • Věk účastníků: 7 - 13 let
  • Lokality: TJ Sokol Libuš, Praha 4
    Tj Sokol Zlíchov, Praha 5
    TJ Sokol Břevnov, Praha 6

  • Termín: pondělí - pátek
  • Čas: 8 - 16 hodin

Na Parkour speciálu trénujeme každý den. Děti se naučí základní přeskoky, precisy, zlepší obratnost a určitě posílí celé tělo. Se zkušenými instruktory si vyzkouší i základy akrobacie.

Parkour trénujeme v tělocvičně na bednách a nářadí, složitější techniky pak bezpečně nacvičujeme na matracích. Venku zlepšujeme naučené techniky na dřevěných překážkách. Všechny naučené prvky pak na "opičí dráze" navazujeme do flow.

Sportys je určený pro všechny děti, které mají rády pohyb a chtějí se naučit něco nového. Pokud chcete přihlásit účastníka mladšího 7 let, napište nám a individuálně se domluvíme na možnosti účasti.

Program

Parkourový speciál je tábor určený pro začátečníky, ale i pro pokročilejší děti, které mají zkušenost např. z tábora z minulého roku. Důležitá je chuť dětí se zlepšovat. S trenérem se bezpečně naučí základní parkourové techniky, případně vylepší techniku zvládnutých triků. Hlavně si děti zlepší fyzickou kondici a obratnost. Na Sportysu jsou děti neustále v pohybu.

Trénujeme hlavně v tělocvičně, kde nacvičujeme složitější prvky a akrobacii na měkých matracích a žíněnkách. Podle počasí pak naučené techniky trénujeme venku na vlastních překážkách. Máme dřevěné překážky na trénink precisů a vaultů.

Součástí táborů na Zlíchově a na Břevnově je i výlet do Mníšku pod Brdy, při kterém trénujeme na místním parkourovém hřišti. Na táboře v Libuši trénujeme všech 5 dní v sokolovně.Táborový den

Ráno se sejdeme v 8:00. Začínáme rozcvičkou, do které zařazujeme týmové hry. Po rozcvičce začínáme trénovat. Nejprve trenér vysvětlí techniky a poté skáčeme. Jednotlivé prvky jsou vždy nacvičovány bezpečně s lektorem.

Ve 12 hodin jdeme na oběd, po kterém je krátká přestávka. Po obědě následuje hraní oddechových her a volné skákání. Děti mohou buď nabrat síly na odpolední trénink, trénovat již zvládnuté prvky, anebo se zeptat lektorů na pomoc s konkrétním trikem.

Táborový den končí v 15:30. Po krátkém protažení jdou děti postupně domů.

8:00 sraz

8:30 rozcvička, první blok

10:00 přestávka, svačina

10:30 druhý blok

12:00 přestávka, oběd

12:30 pauza, oddechové hry, volné skákání

14:00 třetí blok

15:30 protažení, postupný odchod

Rozvrh příměstského tábora

Dopolední program Odpolední program
Po Seznámení, trénink parkouru Týmové hry
Út Parkour Týmové hry a oddechovky
St Parkour Volitelný program
Čt Výlet (oběd s sebou)
Parkour Parkour a týmové hry
*Výlet se může konat i jiný den, v závislosti na počasí.

Přihlas se na tábor


Název tábora Datum Místo Hlavní vedoucí Volná místa Cena

*V případě trvalého bydliště účastníka na Praze 5 nebo na Praze 6 je možné čerpat příspěvek na tábor ve výši 800 Kč. Více infrormací na aktivnimesto.cz

Výlet

Na táboře v Tj Sokol Zlíchov jezdíme na celodenní výlet na parkourové hřiště v Mníšku pod Brdy – na venkovním parkourovém hřišti si děti vyzkouší nově naučené techniky v realistickém prostředí parkourového hřiště. Hřiště disponuje betonovými překážkami, měkčenou tartanovou podlahou pro dopady a mnoha hrazdovými překážkami. Po parkourovém tréninku pokračujeme krátkou trasou do řevnic na vlak. Po cestě hrajeme různé hry a plníme výzvy.

Na táboře v TJ Sokol Libuš trénujeme celých 5 dní v sokolovně.

S sebou: pohodlnou, prošláplou obuv, pohodlné oblečení, svačinu, oběd, dostatek pití.

V ceně tábora

Stravování

Na příměstský tábor nám obědy zajišťují kvalitní cateringové společnosti. Oběd je tak vždy čerstvý a chutný. Během tábora je zajištěný pitný režim – voda a ovocná šťáva. Svačinu si děti nosí dle své chuti.

Co s sebou

Lokality

Tj Sokol Libuš, Praha 4


Tj Sokol Zlíchov, Praha 5


Tj Sokol Břevnov, Praha 6


Nejbližší turnusy