×
Sportys na facebooku
Sportys na instagramu
Sportys na youtube

Parkour speciál

Co všechno Tě na táboře čeká?

  • Typ tábora: parkourový
  • Věk účastníků: 8 - 15 let
  • Lokalita: Tj Sokol Zlíchov, Praha 5
  • Termín: pondělí - pátek
  • Čas: 8 - 16 hodin

Na Parkour speciálu trénujeme každý den. Naučíš se základní přeskoky, precisy, zlepšíš obratnost a určitě posílíš celé tělo. Se zkušenými instruktory si vyzkoušíš i základy akrobacie.

Parkour trénujeme v tělocvičně na bednách a nářadí, složitější techniky pak bezpečně nacvičujeme na matracích. Venku zlepšujeme naučené techniky na dřevěných překážkách. Všechny naučené prvky pak na "opičí dráze" navazujeme do flow.

Sportys je určený pro všechny děti, které mají rády pohyb a chtějí se naučit něco nového. Pokud je ti méně než 8 let, a i přesto by ses chtěl tábora zůčastnit, napiš nám a můžeme se domluvit, nebo se přihlaste na tábor Sportík, který je určen pro mladší děti.

Program

Parkourový speciál je tábor určený pro začátečníky, ale i pro pokročilé traceury. Důležitá je Tvoje chuť se zlepšovat. S trenérem se bezpečně naučíš základní techniky, případně vylepšíš techniku zvládnutých triků a naučíš se spoustu nových.

Trénujeme hlavně v tělocvičně, kde nacvičujeme složitější prvky a akrobacii na měkých matracích a žíněnkách. Podle počasí pak naučené techniky trénujeme venku na vlastních překážkách. Máme dřevěné překážky na trénink precisů a vaultů. Na výletě skáčeme na přírodních překážkách v lese.

Jeden den jdeme na výlet do přírody, kde hrajeme různé obratnostní hry, nebo trénujeme na přírodních překážkách.Táborový den

Ráno se sejdeme v 8:00. Začínáme rozcvičkou, do které zařazujeme týmové hry. Po rozcvičce začínáme trénovat. Nejprve trenér vysvětlí techniky a poté skáčeme. Jednotlivé prvky jsou vždy nacvičovány bezpečně s lektorem.

Ve 12 hodin jdeme na oběd, po kterém je krátká přestávka. Po obědě následuje hraní oddechových her a volné skákání. Můžeš buď nabrat síly na odpolední trénink, trénovat již zvládnuté prvky, anebo se zeptat lektorů na pomoc s konkrétním trikem.

Táborový den končí v 15:30. Po krátkém protažení jdou děti postupně domů.

8:00 sraz

8:30 rozcvička, první blok

10:00 přestávka, svačina

10:30 druhý blok

12:00 přestávka, oběd

12:30 pauza, oddechové hry, volné skákání

14:00 třetí blok

15:30 protažení, postupný odchod

Rozvrh příměstského tábora

Dopolední program Odpolední program
Po Seznámení a týmové hry Parkour
Út Parkour Týmové hry a oddechovky
St Parkour Volitelný program
Čt Výlet (oběd s sebou)
Oblíbený program Parkour a rozloučení
*Výlet se může konat i jiný den, v závislosti na počasí.

Přihlas se na tábor


Název tábora Datum Hlavní vedoucí Oddílový vedoucí Cena

*V případě trvalého bydliště účastníka na Praze 5 je možné čerpat příspěvek na tábor ve výši 600 Kč. Více infrormací na aktivnimesto.cz

Výlet

V závislosti na počasí se ke konci týdne vydáme na jednodenní výlet do přírody. Ze Zlíchova společně pojedeme na nádraží Smíchov. Odtud pojedeme autobusem do Mníšku pod Brdy. Z Mníšku půjdeme po turistické trase přes pohoří Brdy. Navštívíme vrchol Babka (505 m.n.m.) a dojdeme až do Řevnic, kde nasedneme do vlaku a pojedeme zpět na Smíchovské nádraží. Po cestě budeme hrát různé hry, plnit zábavné výzvy a naučíme se orientovat podle mapy.

S sebou: pohodlnou, prošláplou obuv, pohodlné oblečení, svačinu, oběd, dostatek pití.

V ceně tábora

Stravování

V táborovém areálu na Zlíchově se nachází jídelna, kam 4x půjdeme na teplý oběd (na výlet si přines oběd vlastní). Jídlo bude vařeno ve sportovním stylu. To znamená, že oběd bude lehce stravitelný, chutný a hlavně zdravý. Dále je během tábora zajištěný pitný režim voda nebo šťáva. Svačinu si s sebou přines podle své chuti.

Co s sebou

Na sportovní den si přines pohodlnou sportovní obuv na ven i dovnitř (tenisky a sálovky), pohodlné oblečení (tepláky nebo kraťasy, triko). Přines si i malou svačinu a své pití, nebo alespoň lahvičku. Pokud máš, přines si i vlastní florbalku.

Lokalita

Tábor se koná v Sokolovně Zlíchov. Po dobu tábora bude vyhrazená jen pro nás. Budeme mít k dispozici vnitřní prostory - tělocvičnu a šatny, ale také venkovní hřiště, kde budeme při pěkném počasí.

Sokolovna je nově zrekonstruovaná a disponuje veškerým vybavením, které při trénincích a týmových hrách využijeme.Jak se k nám dostat:

MHD: ze zastávky "Zlíchov" projdete tunýlkem nahoru do kopce. Sokolovna je hned na rohu ulice.
Vlakem: ze zastávky Praha-Žvahov. Pohodlný spoj z Řep, Stodůlek, Jinonic
Autem: parkování je možné na chodníku vedle sokolovny.

Nejbližší turnusy